Kinesiology taping, czyli nowoczesna i skuteczna terapia

Dzisiejsza medycyna poszła tak bardzo do przodu, że można się pochwalić doprawdy wieloma metodami i terapiami, które charakteryzują się wysoką skutecznością. Nie wszystkie jednak są aż tak dobrze przyjęte przez pacjentów jak kinesiology taping. Ta terapia działa przede wszystkim w zgodzie z naturą człowieka, przez całą dobę, a efekty są tak naprawdę natychmiastowe.


Terapia kinesiology taping – na czym to polega?

Metoda ta opiera się na poprawnym zakładaniu specjalnych plastrów. Mogą one być noszone przez pacjenta przez 3-5 dni za pierwszym razem, a w kolejnych podejściach nawet kilka tygodni. Warto wspomnieć, że plastry przepuszczają powietrze, nie zawierają w sobie żadnych środków farmaceutycznych ( więc są w 100% bezpieczne) oraz nie zawierają lateksu i są hipoalergiczne. Nic dziwnego, że terapia spotyka się z tak dużym zainteresowaniem, szczególnie u kobiet w ciąży, dla których najważniejszą kwestią jest niestosowanie środków farmakologicznych, które mogłyby w jakiś sposób wpłynąć na nienarodzone dziecko.

Kinesiology taping – kto może się tym zajmować?

Jak widać terapia kinesiology taping jest coraz popularniejsza. Warto więc skorzystać z kursu kinesiology taping i uzyskać uprawnienia do posługiwania się w swojej praktyce tą metodą. Jest to kurs przeznaczony dla lekarzy oraz fizjoterapeutów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu medycyny, a przede wszystkim, którzy szukają nowych, innowacyjnych metod walki z bólem.