Do czego służy pas przepuklinowy?

Przepuklina to schorzenie natury medycznej, które może dotknąć osoby w różnym wieku. Przyczyny powstawania przepukliny są bardzo różnorodne. Schorzenie to jest bardzo niebezpieczne i gdy tylko zaobserwowane zostaną pierwsze objawy, należy zgłosić się do lekarza, który zaordynuje odpowiednie leczenie.

Co to jest przepuklina?

Najprościej mówiąc, do przepukliny dochodzi w momencie, gdy wnętrzności w jamie brzusznej zmienią swoje położenie. Do takiego stanu może dojść na przykład w wyniku ciężkiej pracy fizycznej, wielu porodów czy rozrostu prostaty. Współczesna medycyna umie sobie radzić z przepukliną. Często stosowaną metodą na jej pozbycie się jest operacja, wykonywana metodą tradycyjną lub laparoskopową. Niestety, nie każdy pacjent może zostać poddany takiemu zabiegowi.

Alternatywa dla operacji

Alternatywą dla operacji przepukliny jest pas przepuklinowy. Stosuje się go zazwyczaj w przypadku chorych, którzy ze względu na ogólny stan zdrowia lub zaawansowany wiek nie mogą zostać poddani operacji usunięcia przepukliny. Pasy przepuklinowe używane są również jako wspomożenie procesu regeneracyjnego mięśni brzucha po operacji przepukliny. W zależności od rodzaju przepukliny, stosuje się pas brzuszny, pachwinowy lub pępkowy. każdy z nich charakteryzuje się nieco inną budową. Pasy przepuklinowe dostępne są w różnych rozmiarach, a kupić je można w sklepach dystrybuujących sprzęt medyczny – zarówno stacjonarnie, jak i przez internet.