Zacznij jesień z jogą

Zawsze jest dobra pora na zwiększenie aktywności ruchowej i rozpoczęcie ćwiczeń. Joga to taka dyscyplina, którą może ćwiczyć praktycznie każdy, nawet we własnym domu, na kawałku podłogi. Nie trzeba wiele, by odprężyć swoje ciało i ducha podczas ćwiczeń rodem z Indii.

Co jest potrzebne by zacząć ćwiczyć jogę

Poza kawałkiem podłogi przydaje się jeszcze wygodna mata gimnastyczna z Orteo – taka która nie przesuwa się cały czas, dobrze przylega, można ją łatwo zwinąć i schować. Taka mata gimnastyczna to skarb i chyba najważniejsza rzecz, kiedy chce się ćwiczyć jogę. Poza tym przyda się jeszcze wygodne ubranie, lepiej jeżeli będzie dobrze przylegało do ciała, ale tak naprawdę nie jest to jakiś wymóg. Jogę można ćwiczyć w zwykłych dresach i koszulce, wcale nie trzeba kupować modnego stroju, z logo znanej marki.

Książka i internet

Chociaż może to zabrzmieć trochę dziwnie, by ćwiczyć jogę przyda się również książka albo internet. Dla osób początkujących, które z jogą nigdy nie miały nic wspólnego, przydatne bowiem będzie źródło zdjęć i filmów, które będą instruowały jak ćwiczyć. Kilka pierwszych pozycji, które są proste i tak naprawdę przygotowują ciało do wysiłku, z pewnością uda się opanować już w kilka dni. Z czasem przyjdzie większa sprawność, a zatem będzie można podejmować trudniejsze ćwiczenia. Uprawianie Jogi w domu nie jest zależne od pogody i pory dnia – można to robić zawsze i wciąż, wystarczy tylko trochę silnej woli i zaparcia.