Czym cechuje się godna polecenia odżywka do paznokci?

Nadmierna łamliwość paznokci nie jest jedynie problemem estetycznym, ale może również wynikać z niekorzystnych zmian zachodzących w organizmie. Pogorszenie wyglądu paznokci może mieć bowiem związek z niedoborami wybranych składników, które mogą być uzupełnione poprzez regularne stosowanie odżywek.

Jaką odżywkę warto zatem wybrać?

Odżywki do paznokci dostępne w sprzedaży drogeryjnej i aptecznej różnią się przeznaczeniem oraz ceną. Klientki mogą się zatem decydować na zakup produktów regenerujących, ochronnych oraz wpływających na wzrost paznokci. W tym przypadku godna polecenia odżywka do paznokci ze sklepu Manada powinna zawierać w swoim składzie witaminy oraz kolagen. Preparaty dostępne w ofercie internetowej i stacjonarnej mogą różnić się ceną. W tym jednak wypadku warto zwracać uwagę na ich pojemność oraz nie należy przesadnie oszczędzać. Wraz z wyższą ceną klientka otrzymuje bowiem wysokogatunkowy produkt, który cechuje duża skuteczność działania.

Czym powinna się cechować godna polecenia odżywka do paznokci o działaniu wzmacniającym?
Tego rodzaju odżywka do paznokci powinna działać regenerująco. Musi ona skutecznie poprawiać wygląd paznokci oraz sprawiać, że stają się one mniej łamliwe oraz odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Odżywka wzmacniająca jest również polecana w przypadku matowej płytki paznokcia oraz obecności na niej białych przebarwień. Należy dodać, że w przypadku występowania zmian na paznokciach warto skorzystać z konsultacji medycznej, ponieważ mogą być one objawem chorób o charakterze ogólnoustrojowym, które wymagają odpowiedniego leczenia. Mogą to być na przykład zmiany o charakterze nowotworowym, niedoczynność tarczycy lub choroby układu krążenia.

Jakie odżywki do paznokci dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty zawierające kolagen oraz witaminy. Składniki te przyspieszają wzrost paznokci, wzmacniają je oraz chronią przed złamaniami. W składzie odżywek znaleźć można również ekstrakty roślinne przygotowywane z pszenicy, konopi siewnych lub alg morskich. Odżywki mogą również zawierać oleje, które skutecznie regenerują płytkę paznokcia. Nie powinny one jednak zawierać formaldehydów. Producenci oferują również odżywki, które są przeznaczone do pielęgnacji paznokci z widocznymi przebarwieniami lub produkty polecane po zdjęciu hybrydy. Składniki tego rodzaju preparatów wnikają w płytkę paznokcia, uszczelniają ją oraz chronią przed urazami mechanicznymi. Poza tym, wyrównują one powierzchnię płytki oraz sprawiają, że paznokcie są błyszczące oraz prezentują się atrakcyjnie i zdrowo.