Nowoczesny pistolet do masażu

pistolet do masażu

Nowoczesny pistolet do masażu wielu osobom zastępuje wałek do rolowania mięśni. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia ze sporym komfortem użytkowania i łatwością obsługi. Jakie efekty daje pistolet tego typu? Dlaczego warto z niego korzystać? Ile zapłacimy za sprzęt?

Pistolet do masażu – efekty

Urządzenie jest przydatne głównie osobom aktywnym fizycznie. Dzięki niemu skrócimy czas trwania dolegliwości wiążących się z treningiem, jednocześnie zmniejszając ryzyko urazów i kontuzji. Okazuje się, że dobry pistolet do masażu poprawia krążenie krwi, uelastycznia tkanki, sprzyja zwiększeniu masy mięśniowej, a nawet zapobiega obrzękom i zastojom. Napięcie, jakie generuje stres, bardzo szybko znika. Ulga pojawia się też przy przewlekłych dolegliwościach kręgosłupa i innych narządów ruchu. Masażer do mięśni stanowi dla profesjonalistów pomoc w przygotowaniu pacjenta do reedukacji chodu, czy wykonywania ruchów złożonych. 

Cena pistoletu do masażu

Urządzenie nie jest najtańsze, jednakże jego cechy dają sporo korzyści. Przede wszystkim na uznanie zasługuje:

pistolet do masażu
  • multifunkcjonalność,
  • wysoki stopień efektywności,
  • szerokie zastosowanie,
  • wydajność i dobre jakość.

Na rynku znajdziemy szereg kompaktowych urządzeń, które spełnią nasze wymogi. Różnią się one rozmiarami, kształtem, ilością końcówek i żywotnością akumulatora. Na samym początku należy określić to, do czego przyda nam się pistolet do masażu. Massage gun zazwyczaj są użytkowane w profesjonalnym gabinecie fizjoterapeutycznym lub na siłowni – wtedy sprzęt kosztuje więcej.