Jak radzić sobie w czasie pandemii koronawirusa

W obecnym czasie i sytuacji jaka panuje na świecie, najważniejsze jest zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich, aby nie dosięgnęła ich panujący wirus. Nie każdy stosuje się do zasad jakie są, przez co może się to kończyć tragicznie w skutkach. Są również osoby, które może nie do końca wiedzą jak sobie radzić w czasie pandemii wirusa, dlatego powstał ten poradnik z kilkoma najważniejszymi zasadami, do które każdy powinien stosować.

1. Noś maseczkę

To wie chyba każdy, ponieważ mowa o zakładaniu maseczek jest wszędzie, gdzie tylko spojrzymy. Jednak nie każdy się tego trzyma, co jest poważnym błędem. Wychodząc z domu, idąc do sklepu, lekarza, czy do innych miejsc, gdzie są ludzie, trzeba mieć na twarzy maseczkę jednorazową, bądź wielokrotnego użytku. Powinna ona zasłaniać usta i nos, przez które kichamy albo kaszlemy, ale dzięki warstwie maseczki bakterię nie dostają się do powietrza lub na innego człowieka.

2. Używaj żelu antybakteryjnego lub noś rękawiczki lateksowe

Na klamkach, produktach sklepowych, pieniądzach – wszędzie są bakterie i zarazki, które przenosimy na rękach, którymi potem dotykamy naszych najbliższych, na których te bakterie się rozprzestrzeniają. Wchodząc i wychodząc ze sklepu powinniśmy użyć żelu antybakteryjnego albo nosić rękawiczki jednorazowe, które po wyjściu ze sklepy wyrzucimy do kosza.

3. Nie dotykaj twarzy

Jest to również bardzo ważna rzecz, której nie powinno się wykonywać. Jak zostało wspomniane wcześniej, na rękach mamy miliony bakterii, które po kontakcie z naszą twarzą przenoszą się do ust, oczu – wszędzie.

4. Wychodź z domu po najpotrzebniejsze rzeczy

Obecnie powinno się wychodzić z domu jak najrzadziej, aby mieć mało kontaktu z ludźmi. Jeśli potrzebujesz iść do lekarza, na zakupy lub załatwić inną pilną sprawę to pamiętaj o zachowaniu dystansu społecznego – minimum 2 metry odległości. W wypadku, kiedy nie trzeba nigdzie iść – lepiej zostać w domu, gdzie jest bezpieczniej.

Porad tych w czasie panującego koronawirusa, powinien przestrzegać każdy obywatel, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie ale i też innych wokół siebie. Wszyscy musimy być dobrej myśli, że wszystko wróci do normy i pomagać sobie nawzajem w tych trudnych chwilach.