Jakie chodziki dla seniora można wybrać?

Chodzik dla seniora

Z wiekiem wykonywanie prostych czynności staje się problemem. Ból kości, brak energii oraz kłopoty z zachowaniem równowagi sprawiają, iż wiele osób starszych zaczyna korzystać z balkoników.

Chodziki dla seniorów – alternatywa dla kul

Można chodzić o lasce, można sięgnąć po balkonik. To drugie rozwiązanie jest wygodniejsze i bezpieczniejsze, a coraz szerszy asortyment produktów tego typu sprawia, że dla każdego seniora znajdzie się idealne rozwiązanie.

Z jakich chodzików można korzystać?

Ciężkie, nieporęczne i masywne balkoniki to już przeszłość. Współczesny chodzik dla seniora ma ciekawe kształty, a że wykonany jest z lekkiego aluminium, przemieszczanie się z nim nie sprawia większych problemów. Chodziki na czterech lub czterech kółkach to idealne rozwiązanie dla tych osób starszych, które chcą samodzielnie wychodzić na zakupy lub korzystać z przechadzek po parku.
Dla tych seniorów, którzy sami robią zakupy, dobrym rozwiązaniem są chodziki z koszyczkami na zakupy lub z torbami, do których można wrzucić sprawunki. Dla tych, którzy często się męczą, dobrym wyborem staną się chodziki dodatkowo wyposażone w siedziska. A dla tych, którzy chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę w domu, cennym wsparciem mogą się okazać tradycyjne balkoniki typu ambonka. Dzięki nim można bezpiecznie stać np. w kuchni i przyrządzać dla siebie posiłki.

Bez względu na to, jaki chodzik czy balkonik otrzyma senior, może na tym sporo zyskać. Bezpieczeństwo i samodzielność – to korzyści, które są bardzo ważną sprawą dla osób starszych.