Gdzie powinno się używać materacy rehabilitacyjnych?

Materace rehabilitacyjne stają się coraz bardziej popularne. Charakteryzujące je zalety przemawiają na ich korzyść, więc nie można się dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego egzemplarza. Gdzie przydają się szczególnie? Gdzie powinny się pojawić i kto powinien po nie sięgać?

Rehabilitanci i masażyści

Materac rehabilitacyjny (https://www.orteo.pl/maty-i-materace) to przede wszystkim sprzęt, który jest wykorzystywany przy prowadzeniu terapii. Oznacza to, że jest on niezbędny w pracy każdego rehabilitanta i masażysty, który świadczy usługi z dojazdem do klienta. Materac łatwo zapakować w bagażnik i przewieźć z miejsca na miejsce. Z tego właśnie powodu jest on traktowany jako sprzęt mobilny. Również pacjenci rehabilitantów i masażystów powinni wyposażyć się w materace rehabilitacyjne. Dzięki nim łatwiej będzie im samodzielnie wykonywać ćwiczenia i trenować odzyskiwane powoli umiejętności.

Przedszkola, żłobki i opieka dzienna nad dziećmi

Materac rehabilitacyjny może się też przydać w żłobku, przedszkolu albo szkole podstawowej. Służy on do gimnastyki korekcyjnej i podstawowych ćwiczeń rozciągających, które w przypadku najmłodszych dzieci są bardzo ważne. Materace rehabilitacyjne mogą być pomocne właśnie w prowadzeniu zajęć z maluchami. Trudno przecież jest wyobrazić sobie, by rozciągały się one, leżąc bezpośrednio na ziemi lub parkiecie. Materac zapewni plecom właściwe podparcie. Jest dość twardy, więc ciało podczas ćwiczeń nie zapada się w nim, równocześnie jest na tyle miękki, że przebywanie na nim jest komfortowe.