Pomoc dla starszych osób

Starsze osoby, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się mają również duże kłopoty z korzystaniem z toalety. To bardzo wstydliwy problem. Tradycyjne ubikacje nie są dostosowane do potrzeb seniorów. Nie mają odpowiednich uchwytów, często są zbyt ciasne. Remont to ogromne wydatki. Jak zatem, rozwiązać ten problem?

Potrzebny sprzęt

Seniorzy koniecznie powinni wyposażyć się w sprzęt, który może podnieść komfort ich życia. Krzeslo sanitarne ułatwi załatwianie potrzeb fizjologicznych. Można postawić je w dowolnym miejscu. Ważne jednak by osoba, która ma z niego korzystać miała do niego łatwy dostęp. Krzesła toaletowe wyglądają całkiem estetycznie. Wyglądem przypominają zwykłe fotele, więc ich obecność nie jest zbyt krępująca dla ich użytkowników. Jego największym atutem jest to, że pacjent może korzystać z niego w pełni samodzielnie. Udział drugiej osoby ogranicza się jedynie do opróżnienia i wyczyszczenia miski toaletowej.
Korzystanie z krzeseł sanitarnych jest tak samo wygodne jak z tradycyjnej toalety.

Laski lub kule ortopedyczne

Sprzęt ten pomaga w utrzymaniu prawidłowej równowagi ciała. Przejmuje na siebie część jego ciężaru i ułatwia poruszanie się. Senior może oprzeć się na lasce lub kuli, aby dotrzeć do toalety. Rozwiązanie to nadaje się jednak tylko dla osób, których problemy z poruszaniem się są nieznaczne. Trzeba też pamiętać, że w mniejszych toaletach, kule ortopedyczne mogą bardziej przeszkadzać niż pomagać.