Proste plecy – tylko z pajączkiem!

Kto w dzieciństwie nie słyszał od rodziców lub opiekunów charakterystycznej uwagi pod tytułem „nie garb się!”? Garbienie to cecha chyba wszystkich dzieci. Mało kto z mlekiem matki wysysa tendencję do siedzenia i chodzenia prosto. Łopatki same ciągną ku ziemi powodując na plecach mało estetyczny łuk, który niekorzystnie wpływa na rozwój szkieletu. Czy można w prosty sposób zaradzić takiej niewłaściwej postawie ciała?

Jak uniknąć nieustannego garbienia się?

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie mogłoby być stwierdzenie, że wystarczy prosto trzymać plecy. Człowiek jest jednak istotą niedoskonałą, która z chęcią idzie na łatwiznę i po prostu zapomina o tym, aby się nie garbić, uznając krzywe siedzenie za najwygodniejszą, choć może nie do końca zdrową postawę ciała. Jeżeli więc siła woli nie wystarcza do tego, aby prosto trzymać plecy, to warto sięgnąć po produkty medyczne, które to ułatwiają. Jednym z bardziej skutecznych jest pajączek na plecy.

Medyczne korektory postawy

Pajączki na plecy to nic innego, jak urządzenia korygujące postawę. Dostępne są w wersjach zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych. Można je kupić w sklepach medycznych oraz na aukcjach internetowych. Po kilku tygodniach korzystania z takiego pajączka na plecy organizm człowieka zaczyna kodować wzorzec prawidłowej postawy i po pewnym czasie można będzie odstawić to urządzenie i cieszyć się idealnie prostą postawą ciała.