Dla kogo jest kinesiotaping

Profesjonalny kinesiotaping to bardzo uniwersalny zabieg, który ma szerokie zastosowanie, dzięki czemu z jego dobrodziejstwa może skorzystać bardzo duża liczba odbiorców. Wbrew pozorom zabieg ten wykorzystywany jest nie tylko w rehabilitacji i ortopedii. W dzisiejszych czasach plastry dynamiczne odgrywają ogromną rolę w sporcie. Mowa tutaj nie tylko o profesjonalnych zawodnikach, ale również o tych osobach, które trenują amatorsko.

Skąd tak duże zainteresowanie?

Jedną z największych zalet kinesiotapingu jest przede wszystkim to, że zabieg ten jest w 100% bezpieczny. Z zabiegu mogą skorzystać dzieci, kobiety w ciąży, starsze osoby oraz zawodnicy po ciężkich kontuzjach.

Jakie są główne wskazania?

Kinesiotaping to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które mają mniejsze lub większe problemy z narządami ruchu, a w szczególności przy skręceniach stawów i naciągniętych mięśniach. Osoby, które mają problemy ze zmianami przeciążenia aparatu ruchu albo stany zapalne lub obrzęki, powinny jak najszybciej skorzystać z pomocy plastrów dynamicznych. Warto wspomnieć również i o tym, że kinesiotaping bardzo często stosowany jest również w celu korekcji różnorodnych wad postawy. Dzięki plastrom w dużym stopniu można zredukować nieprawidłowe wzorce ruchowe. Jeżeli chodzi o zawodowy sport, to dynamiczne plastry są niezbędne przy niestabilności stawów albo przy problemach z ścięgnem Achillesa.