Regularne zajęcia z fizjoterapeutą i rehabilitantem

Wśród społeczeństwa istnieje ogromne zapotrzebowanie na usługi fizjoterapeutów i rehabilitantów. W przychodnia w ramach ubezpieczenia NFZ czeka się w długich kolejkach na to, by rozpocząć swoją fizjoterapię pod okiem specjalisty. W niektórych miejscowościach to nawet kilka tygodni, lub miesięcy. Chyba nikomu nie trzeba zatem uświadamiać, że bardzo ważne jest wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń w domu, które przyniosą choćby niedużą poprawę i uśmierza ból.

Ćwiczenia rehabilitacyjne w domu

Rehabilitacja musi być prowadzona pod okiem specjalisty i to nie pozostawia wątpliwości. Jedynie osoby wykształcone w zawodach medycznych mogą prowadzić zabiegi z wykorzystaniem prądu czy fal magnetycznych. Masaż powinien wykonywać specjalista – wbrew pozorom osoby nie potrafiące robić tego fachowo mogą czasami wyrządzić nawet krzywdę. Część ćwiczeń można jednak wykonywać samemu, i chociaż nie będzie to rehabilitacja pełną parą, z pewnością odczuje się poprawę. Do takich zajęć w domu przyda się piłka do ćwiczeń, którą można kupić chociażby w sklepach z asortymentem medycznym.

Zajęcia z piłką do ćwiczeń

Proste ćwiczenia, w których wykorzystywana jest piłka do ćwiczeń, można podpatrzeć chociażby w internecie, na kanałach na serwisie YouTube, które są prowadzone przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów i rehabilitantów. Dokładnie wyjaśnią oni, w jaki sposób je wykonywać, by rzeczywiście były skuteczne. Najważniejsza jest regularność i zaangażowanie, które wcześniej czy później z pewnością zagwarantują sukces.