Masa plastyczna do rehabilitacji – co warto wiedzieć?

W ostatnim czasie bardzo wielu doświadczonych rehabilitantów oferuje swoim pacjentom specjalne masy plastyczne, które można wykorzystać do profesjonalnej rehabilitacji mięśni dłoni i palców. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym tak naprawdę jest magiczna masa plastyczna i jakie są jej największe zalety.

Jakie zastosowanie?

W dzisiejszych czasach masa plastyczna wykorzystywana jest nie tylko przy rehabilitacji dłoni, ale również przy ćwiczeniach siłowych oraz przy różnorodnych ćwiczeniach odstresowujących.

Jakie są rodzaje masy?

Masa plastyczna może występować w kilku różnych kolorach, które tak naprawdę określają jej opór. Najsłabsza jest żółta masa, następnie czerwona, zielona i niebieska, która jest najmocniejsza. Warto wspomnieć także i o tym, że masy plastyczne nie zawierają w swoim składzie lateksu, są hypoalergiczne i beztłuszczowe.

Jakie ćwiczenia wybrać?

Aby wybrać najlepsze ćwiczenia z masą plastyczną, warto zapisać się na konsultację z doświadczonych rehabilitantem, który po krótkim rozpoznaniu pokaże nam, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Warto wspomnieć również i o tym, że wiele ciekawych i przydatnych ćwiczeń można znaleźć również w Internecie. W sieci jest sporo profesjonalnych stron z filmikami na których pokazane są mniej lub bardziej zaawansowane ćwiczenia z nowoczesnymi masami plastycznymi. Ćwiczenia są bardzo proste, dzięki czemu będzie można je wykonać samodzielnie w domu.