Kilka sposobów na szczęśliwe stawy

Otyłość oraz przewlekła praca fizyczna, to najczęstsze powody choroby zwyrodnieniowej stawów. Schorzenie to lokalizować może się w wielu miejscach, jednak zazwyczaj obejmuje stawy kolanowe oraz stawy kręgosłupa. Szczególnie ta druga lokalizacja jest bolesna, ze względu na utrzymywanie przez człowieka pozycji stojącej przez wiele godzin dziennie.

Brak żelatyny? A może dieta nie ma znaczenia?

Przez wiele osób choroba zwyrodnieniowa stawów łączona jest z dietą ubogą w żelatynę. Brak spożywania galaretek spożywczych i deserowych, jest jednak w przypadku etiopatogenezy tego schorzenia najmniejszym problemem.

Jak pokazują przeprowadzone badania jedną z najważniejszych przyczyn choroby zwyrodnieniowej stawów jest ubytek macierzy stawowej. Zmniejszona ilość szklistki oraz błony maziowej sprawia, że chory odczuwa ból (szczególnie podczas poruszania się oraz długotrwałego przyjmowania jednej pozycji).

3 sposoby na mocne stawy

synocrom fortePrawidłową ruchomość stawów najłatwiej utrzymać poprzez regularny wysiłek fizyczny. Wprawianie w ruch stawów, pobudza je do wytwarzania mazi, która chroni elementy trące. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami, minimalna ilość wysiłku fizycznego powinna wynosić 90 minut tygodniowo.

W przypadku rozwijającego się już procesu zwyrodnieniowego, dobrym sposobem jest wykonywanie iniekcji dostawowych preparatem Synocrom Forte. Zawarty w Synocrom Forte hialuronian sodu, w znacznym stopniu zwiększa właściwości smarujące mazi stawowej.

Na uwagę zasługuje także kolagen. Substancja ta przyjmowana może być zarówno dostawowo, jak i w postaci preparatów doustnych.