Czy warto zainwestować w buty profilaktyczne dla dziecka?

Dość często podczas wyboru obuwia dla dzieci rodzice decydują się na zakup najtańszych modeli. Dzieje się tak, ponieważ dzieci szybko rosną a z tego względu buty szybko przestają być dla nich użyteczne. Chociaż na pierwszy rzut oka buty za kilkadziesiąt złotych wydają się być atrakcyjne i ładnie wyglądać mogą jednocześnie zaszkodzić dziecku. W jakie buty więc warto zainwestować?

Niepokoje specjalistów

Instytut Przemysłu Skórzanego alarmuje od dłuższego czasu o nieświadomości rodziców związanej z obuwiem ich dzieci. Wnioski instytutu są takie, iż większość matek i ojców nie potrafi dokonać wyboru odpowiednich butów dla swoich dzieci. Lekarze często spotykają się z problemami spowodowanym noszeniem nieprawidłowo wykonanego obuwia. Jest to związane dość często z tym, iż tanie buty nie posiadają elementów stabilizujących stopę. Jednocześnie warto tu podkreślić, iż buty zawierające wkładkę ortopedyczną nie idealnym rozwiązaniem. Ponadto, wiele bucików dziecięcych wykonanych z tanich materiałów zawiera substancje szkodliwe dla zdrowia ich użytkowników.

Buty profilaktyczne

Istnieje powiedzenie, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Buty profilaktyczne dla dzieci idealnie wpasowują się w to stwierdzenie. Udowodniono bowiem, iż ich regularne noszenie przyczynia się do prawidłowego rozwoju stopy dziecka. Są dość charakterystyczne, ponieważ zawierają paski regulujące stopień przylegania do stopy. Dodatkowo są wyposażone w utwardzany tył, który zabezpiecza piętę oraz antypoślizgową podeszwę zapewniającą stabilność poruszania się w bucie. Warto przemyśleć inwestycję w tego rodzaju obuwie chcąc zadbać o zdrowie naszej pociechy.