Taborety prysznicowe dla osób starszych

Wiele osób starszych ma problemy dłuższym staniem w jednej pozycji, nawet jeśli ich sprawność utrzymuje się na wysokim poziomie. Dla części z nich oznacza to więc dużą trudność przy samodzielnym braniu prysznica. Aby im to ułatwić, stworzony został specjalny taboret prysznicowy, który ma zastosowanie rehabilitacyjne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie taboretu?

Ważne jest to, aby przy zakupie taboretu prysznicowego mieć pewność, że jest to autoryzowany sprzęt rehabilitacyjny, przeznaczony do takiego właśnie korzystania. Uniwersalne taborety nie są bowiem w stanie zapewnić odpowiedniego bezpieczeństwa ze względu na brak takich usprawnień jak antypoślizgowe nóżki czy regulowana wysokość. Warto również dopasować taboret do poziomu sprawności osoby, która będzie z niego korzystać – dostępne są modele zawierające wyłącznie siedzisko, jak i wyposażone w specjalne, masywne uchwyty, które przydadzą się osobom wymagającym pomocy osób trzecich przy zachowaniu czystości.

Maksymalne obciążenie taboretów

Przy zakupie tego typu sprzętu rehabilitacyjnego bardzo ważne jest dobranie go pod względem maksymalnego obciążenia. Dla większości z nich jest to waga około 100 kilogramów, dlatego osoby o wyższej wadze ciała powinny korzystać wyłącznie z taboretów przygotowanych także dla wyższych obciążeń. Duże znaczenie ma tu też rozmiar siedziska, zwłaszcza jeśli jest ono ograniczone przy pomocy uchwytów.