Z jakim sprzętem medycznym można mieć do czynienia?

Nie ma co ukrywać, czasami zdarzają się sytuacje, w przypadku których konieczna jest wizyta w szpitalu. Przy takiej wizycie konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu, ale jaki to będzie sprzęt, zależy od tego, na czym polega nasz problem. Co ważne, są sprzęty, które mogą zostać wykorzystane tylko w przypadku jednego pacjenta.

Sprzęt jednorazowego użytku

Zgodnie ze wstępem nie pozostaje nic innego, jak przejść do sprzętu medycznego, który może zostać wykorzystany w przypadku jednego pacjenta. Najlepiej też będzie od razu odnieść się do konkretów, tak więc oto co należy do typowych zastosowań:

– cewniki
– kroplówki
– strzykawki
– urządzenia do infuzji
– narzędzia do zabiegów na otwartym sercu i płucach
– chirurgiczne narzędzia sercowo-naczyniowe

Na tym możemy zakończyć, jeżeli chodzi o sprzęt jednorazowego użytku. Jak łatwo się domyślić, skoro jest sprzęt medyczny jednorazowego użytku, musi być też sprzęt wielokrotnego użytku.

Sprzęt wielokrotnego użytku

Skoro mamy mówić o sprzęcie wielokrotnego użytku, nie pozostaje nic innego, jak zacząć od tego, w jaki sposób prezentuje się podział tego sprzętu. Mówiąc wprost — można wyróżnić sterylny sprzęt wielokrotnego użytku i niesterylny sprzęt wielokrotnego użytku. Jeżeli chodzi o przykłady, przez sterylny sprzęt trzeba rozumieć m.in. narzędzia chirurgiczne i endoskopy. W przypadku niesterylnego sprzętu wielokrotnego użytku możemy podać za przykład choćby wózki inwalidzkie.