Czym należy się sugerować przy wyborze stołka prysznicowego?

przystosowana łazienka dla niepełnosprawnych

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się stołek prysznicowy. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak wybrać odpowiednie siedzisko?

Rodzaje siedzisk pod prysznic

Warto wiedzieć, że składane siedziska prysznicowe są przeznaczone przede wszystkim do montażu na ścianie. Do ich największych zalet trzeba oczywiście zaliczyć opcję składania. Złożone siedzisko będzie bowiem nie tylko i wyłącznie przylegało do ściany, ale również zajmowało stosunkowo mało miejsca. W ten sposób świetnie sprawdzi się zarówno w mniejszych łazienkach, jak i kabinach prysznicowych. Można zaopatrzyć się również w krzesełka wyposażone w dodatkowe podpory, których zadaniem jest wzmocnienie konstrukcji.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając taboret pod prysznic?

Osoby posiadające większą łazienkę mogą bez żadnego problemu zaopatrzyć się w taboret do kabiny prysznicowej. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany produkt doskonale zda egzamin również w łazienkach w przypadku, których nie da się zamocować na stałe naściennego krzesła prysznicowego.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie producenci mają w swoich ofertach taborety z możliwością regulowania wysokości nóżek czy taborety o stałej wysokości.

O czym należy pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Rekomendowane jest przed zakupem stołka prysznicowego rozważenie indywidualnych potrzeb osoby, która będzie z niego korzystała. Konieczne jest również uwzględnienie wymiarów, układów pomieszczeń czy materiałów, z których wykonano ściany.

Świetnym rozwiązaniem może być także zaopatrzenie się w inne akcesoria przeznaczone dla niepełnosprawnych. Doskonałym przykładem mogą być uchwyty czy baterie łazienkowe. W ten prosty sposób można zmniejszyć ewentualne ryzyko upadku.

Więcej prysznicowych stołków znajdą Państwo na stronie www.megamedic.pl