Gdzie używa się taśm do ćwiczeń?

Treningi przy użyciu taśmy do ćwiczeń staje się coraz bardziej popularny a jak najlepsze opinie o nim wyraża coraz to większa ilość popularnych sportowców. Ćwiczyć z taśmami i gumami można zarówno w domu, jak i na siłowni, taśmy pomagają w ćwiczeniach i znacznie wspomagają każdy trening.

Czemu taśmy do ćwiczeń?

Taśmy przybyły do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie okazały się idealna pomocą podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dzisiaj bardzo dużo osób ćwiczy przy pomocy taśm do ćwiczeń, są one bardzo często spotykane na grupowych ćwiczeniach fitnessu czy na siłowniach.

Po co stosować taśmy podczas ćwiczeń?

Taśmy do ćwiczeń to elastyczne kawałki taśm, które doskonale się rozciągają. Służą głównie pomocą przy ćwiczeniach rozciągających. Doskonale wzmacniają mięśnie grzbietu, nóg, ramion, pośladków i brzucha.

Jakie są taśmy?

Taśmy różnią się od siebie kolorami i ta kolorystyka informuje o możliwościach napięcia danej taśmy.
Dlatego zawsze przed ćwiczeniami z taśmą dobrze jest dostosować taśmę odpowiednio do treningu.
Dobrze jest też gdy wcześniej dostosuje się taśmę odpowiednio do swojego napięcia mięśniowego. Dobre dobranie taśmy to odpowiedni test, podczas którego można wykonać 15 naciągnięć taśmy i nie odczuje się bólu mięśni.

Jakie ćwiczenia?

Z taśmą wykonujemy następujące ćwiczenia:
– rąk,
– nóg,
– odwodzenia,
– unoszenia ramion z taśmą,
– rozciągania.
Jest jeszcze wiele innych sposobów na przeprowadzenie owocnego treningu przy użyciu odpowiednich taśm elastycznych. Taśmy używane są także podczas treningów jogi.